Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

   

Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin organizasyonunda ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile “Otomobilsiz Yaşam Günü” kapsamında 23 Eylül Pazar Saat 15.30’da “Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ programı düzenlenecek. 

Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yaptığı yazılı açıklamaya göre arabaya olan bağımlılığı azaltmak, alternatif ulaşım araçları hakkında farkındalık uyandırmak ve vatandaşların aileleri ile birlikte verimli ve güzel bir gün geçirmelerine katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

 Yürüyüş programının ardında eski İnönü Stadı içinde oluşturulacak alan içinde çuval yarışı, hızlı yürüme yarışması, halat çekme yarışması, yumurta taşıma yarışması, futbol topu sektirme yarışması gibi birbirinden farklı yarışmalar düzenleneceği programda Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi tarafından da bir konser düzenleneceği vurgulandı.

23 Eylül Pazar günü Kernek Meydanından başlayarak Eski İnönü Stadına kadar devam edecek olan ve bisiklet, kaykay ve patenlerin bir arada bulunacağı programa sağlıklı yaşama önem veren bütün vatandaşların katılımı bekleniyor.

;