Duyurular

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapmış olduğu çalışmalara aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda “Empati ve İnsan İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. ( Devamını Oku )

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulunda “Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçimi, Malatya Şehir Gönüllüleri Meclisinin Kurulması, Kent Konseyinin Meclisleri ve Çalışma Gruplarının Revize Edilmesi ”gündem maddeleri görüşüldü 

( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

     
Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

   

Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin organizasyonunda ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile “Otomobilsiz Yaşam Günü” kapsamında 23 Eylül Pazar Saat 15.30’da “Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ programı düzenlenecek. 

Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yaptığı yazılı açıklamaya göre arabaya olan bağımlılığı azaltmak, alternatif ulaşım araçları hakkında farkındalık uyandırmak ve vatandaşların aileleri ile birlikte verimli ve güzel bir gün geçirmelerine katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

 Yürüyüş programının ardında eski İnönü Stadı içinde oluşturulacak alan içinde çuval yarışı, hızlı yürüme yarışması, halat çekme yarışması, yumurta taşıma yarışması, futbol topu sektirme yarışması gibi birbirinden farklı yarışmalar düzenleneceği programda Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi tarafından da bir konser düzenleneceği vurgulandı.

23 Eylül Pazar günü Kernek Meydanından başlayarak Eski İnönü Stadına kadar devam edecek olan ve bisiklet, kaykay ve patenlerin bir arada bulunacağı programa sağlıklı yaşama önem veren bütün vatandaşların katılımı bekleniyor.

;