Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Kendine ve Kentine Saygı Duy

Kendine ve Kentine Saygı Duy

MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERLİĞİ
“KENDİNE VE KENTİNE SAYGI DUY”
PROJE TASLAĞI

Projenin Gerekçesi:
Toplumsal hayata şekil veren yazılı kuralların yanı sıra, özellikle toplum içerisinde kendi geleneksel değerlerimiz toplumsal hayatın tanzimi için önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Lakin son zamanlarda küreselleşmenin özellikle kültürler üzerindeki baskıcı etkisi bu değerlerimizin geri plana itilmesine zemin hazırlamıştır. Ama toplum olarak biz bu değerlerin yerini alabilecek ve toplumsal anlamdaki huzuru, bir arada yaşama bilincine katkı sağlayacak yeni argümanlar da üretemedik.
Bu amaçla Malatya Büyükşehir Kent Konseyi kentin yanı sıra kentlinin hak ve hukukunun korunması ve bu alanda toplumsal bir bilinç oluşturmak gayesi ile bütün değerleri kapsayan ve bu alanda bir bilinç oluşturmak adına “ Kendine ve Kentine saygı Duy” projesini uygulamaya koymuştur.
Projenin Amacı:
Malatya Kent Konseyi olarak toplum içinde birliktelik inancı ile yaşayan vatandaşlarımıza Malatya’da aynı ortamı paylaşan sosyal, kültürel, ekonomik ilişkilerimizi yaşadığımız kentimiz de farkındalık uyandırmak, bugünün temsilcisi gençlerimiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yaşadığımız büyük aile de görevlerimizi hatırlamaktır.
Çevre, Sağlık, Eğitim, Kültür, Gençlik, Ekonomi, Aile, Adalet vb. alanlarda karşımıza çıkan ve geçmişten gelen ahlaki değerler kökümüzü yeni hayat biçimleri içerisinde faydalı bir şekilde ortaya çıkartabilmek, toplumun birbirlerine karşı yükümlülüklerini hatırlatmak, aynı zamanda bireyin çevresi ile uyumlu olması ve çevresine değer katmasını sağlamak adına toplumsal yaşama katkı sağlayacak bir vizyon oluşturmak temel amaçlarımız arasında yer almaktadır.
;