Duyurular

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin birlikte organize ettiği ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla başladığımız ‘Otomobilsiz Yaşam Günü’ projesi 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir.    ( Devamını Oku )

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliğinde düzenlenen “Sivil Toplum Akademisi” programı konferansları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Sivil Toplum Akademisi programının dördüncü konferansında “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yapısal Analizi” konusu ele alındı. ( Devamını Oku )

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü organizasyonunda Muharrem Ayı dolayısıyla Sanat

Merkezinde Aşure konulu bir programı düzenlendi.

    ( Devamını Oku )

yeni web sitemiz yayında... ( Devamını Oku )

Genel Sekreterden

Genel Sekreterden

Yerel düzeyde ilimizin tüm aktörlerini bir araya getirerek demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesini, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlayarak binlerce gönüllümüzle birlikte kentimizin sürdürülebilir geleceğine katkı verme gayreti içerisindeyiz.

 İlimizin sosyal ve kültürel birikimine özgün birçok proje ile katkı sağlayan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi diğer kent konseylerine örneklik teşkil edecek birçok çalışmaya ev sahipliği yapmıştır. Kent Konseyleri içerisinde çok özel bir yere sahip olan, kadınlar, çocuklar, engelliler ve gençlere yönelik çalışmaların yanı sıra Kent Konseyinin omurgası niteliğindeki sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin arttırılması için yapılan eğitim çalışmaları ile de sivil alanın lokomotif gücü olma sorumluluğumuzu elden bırakmıyoruz. 

Bu alandaki çalışmalarımızda bizleri teşvik eden, maddi ve manevi olarak desteğini esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Haci Uğur Polat'da binlerce gönüllümüz ve çalışan ekibim adına teşekkürlerimi sunuyorum.


       
;